Mesafeli Sözleşmeler Uygulama Usul Ve Esasları Hakkında Yönetmelik

A- İş bu sözleşmenin konusu SATICI (www.armamarket.com  / ARMA ENDÜSTRİ SAN. Ve DIŞ TİC.LTD. ŞTİ.) ile ALICI (Müşteri)arasındaki; aşağıda nitelikleri ve detayları belirtilen ürünlerin satışı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı tüketicilerin korunması hakkında kanun-mesafeli sözleşmeleri uygulama esas ve usulleri hakkında yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerini kapsamaktadır.

B- SATICININ BİLGİLERİ:

ARMA ENDÜSTRİ SAN.ve DIŞ TİC.LTD.ŞTİ. ( www.armamarket.com)
Adres: Talatpaşa Mah. Emirgazi Cad. No: 30/A Kâğıthane / İSTANBUL
Tel.: 0212 220 10 68
Faks.: 0212 220 12 03
E-mail: arma@armaindustry.com (Müşterimiz tüm şikayetlerini bu e-mail adresine gönderecektir)

C- SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN BİLGİLERİ:

Malın (Ürünün) veya Hizmetin türü, miktarı, markası, modeli, adedi, özellikleri, satış bedeli, ödeme şekli gibi bu hizmetler 24 saat içerisinde geçerlidir.

* Mal-Ürün-Hizmet türü

* Marka ve Modeli

* Adedi

* Satış Bedeli (KDV Dahil ve Hariç olarak yada Özel ürünlerde fiyat için teklif isteği ile)

* Kargo detayı

* Ödeme Şekli

* Teslimat Adresi

* Teslim edilecek kişi

* Fatura detayları

D- GENEL HÜKÜMLER:

1- Alıcı C maddesinde belirtilen sözleşme konusu ürünün temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli teslimata ilişkin tüm ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.

2- Sözleşme konusu ürün, Alıcıdan başka bir kişi/Kuruluşa teslim edilecek ise teslim alıcı ürünü teslim almayı kabul etmemesi durumunda armamarket.com sorumlu olmayacaktır.


3- Sözleşme konusu ürünler, yasal 30 günlük süreyi aşmamak koşulu ile her bir ürün için ALICI’nın yerleşim yerinin uzaklığına bağlı olarak ön bilgiler içinde açıklanan süre içinde ALICI’ya veya gösterdiği adresteki Kişi veya Kuruluşa teslim edilir.

4- Sözleşme konusu ürünün teslimatı Havale veya EFT ile yapacağınız alışverişlerde, teslimat süresi sipariş verilen tarih değil; sipariş bedelinin tam ve noksansız hesabımıza geçtiği tarihten itibaren 7 iş günü içindedir.

ve bedelinin Alıcı’nın tercih ettiği ödeme şekli ile ödemesi şarttır.

5- Satıcı Sözleşme konusu ürünü sağlam eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun varsa garanti belgeleri ve kullanım kılavuzları ile teslim etmesinden sorumludur.

6- Ürünün tesliminden sonra Alıcı’ya ait kredi kartının Alıcı’nın kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız ve hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile banka veya finans kuruluşunun ürün bedelini SATICI ‘ya ödememesi halinde, Alıcı’nın kendisine teslim edilmiş olması kaydı ile ürünün 3 iş günü içinde SATICI ‘ya gönderilmesi zorunludur.

7-SATICI mücbir sebepler; Nakliyeyi ve taşımayı engelleyen durumlar; Hava Muhalefetleri; Ulaşımın kesilmesi; deprem ve Olağanüstü durumlar nedeni ile sözleşme konusu ürünü süresi içinde Alıcı’ya teslim edemez ise durumu Alıcı’ya bildirmek ile yükümlüdür. Bu durumda Alıcı siparişinin durumu hakkında Satıcı ile uygun şartları görüşerek iki taraf içinde uygun olan bir kararda anlaşacaklardır (Doğal afet, Savaş, Terör, Ayaklanma, Mevzuat hükümleri, Grev, Lokavt,  El koyma, üretimi yapan şirketlerin ciddi üretim aksaklık arızaları, Taşıma şirketlerinin taşıma hizmetlerinde ciddi aksaklıklar v.b.) halinde tarafların sorumluluklarını yerine getiremeyeceklerinden dolayı tek taraflı fesih hakkı oluşacaktır.. ALICI sipariş iptal isteğini kullanması durumunda ödediği tutar 10 iş günü içinde tarafına ödenecektir.

8- Alıcı Garanti belgesi ile satılan ürünlerden olan veya olmayan ürünlerin arızalı veya bozuk olanlar, garanti şartları içinde gerekli onarımın yapılması için ürün yetkili servis merkezine bildirebilir eğer yok ise ürünü Satıcının merkez adresine gönderecektir. Bu gönderi bedelini SATICI karşılayacaktır.

9- İş bu sözleşme, Alıcı tarafından imzalanıp Satıcı ‘ya ulaştırılmasından sonra geçerlik kazanır.

10- Siparişleriniz, banka ya da armamarket.com kredi kartı güvenlik birimi tarafından gerekli durumlarda veya kart sahibinin farklı olması durumlarında, siparişiniz ile onay alabilmek için kredi kartı sahibine, sistemlerinde kayıtlı bir telefon numarasından ulaşılamaz ise, siparişi güvenlik açısında iptal edebilmekteyiz.

11- Her bir siparişte banka kayıtları ve bilgisayar IP numaraları kayıt altına alınarak herhangi bir sahtekârlık durumunda savcılığa suç durusunda bulunularak yasal işlem başlatılacaktır. armamarket.com internet sitesinden yanlışlık ile girilmiş mantığa aykırı bedellerin (100TL’lik bir ürünün 10TL gibi bedele satılamayacağı gibi)satışı yapılmamaktadır.  Tipografik hatalar bağlayıcı değildir.

E- CAYMA HAKKI:

Alıcı sözleşme konusu ürünün (Bu ürün iade edilemez ürünlerden biri ise, müşteri ürünü ARMA ENDÜSTRİ SAN. TİC. LTD.ŞTİ. adresinde gelip görüp teslim alır veya almış sayılır) kendisine veya yönlendirdiği adresteki kişi veya kuruluşa tesliminden 7 gün içinde cayma hakkına sahiptir. Özel imalat veya iade edilemez ürünlerden birisi ise ( Cam ürünler;  özel imalat yapılmış ürünler), ürünü ancak ARMA ENDÜSTRİ SAN. Ve DIŞ. TİC. LTD. ŞTİ. Talatpaşa Mah. Emirgazi Cad. No:30/A Kağıthane / İSTANBUL adresinde kontrol edip teslim alır veya her şekli ile tarafının isteğine uygun bir ürün olduğu teyidini vererek teslim aldırtır). Cam Ürünler kırılabilir malzeme olduğundan, yerinde gelip teslim alır. Eğer internet ödemesi ile alım yapar ise kırılma esnasında sorumluluk alıcıya aittir. Cayma hakkını kullanacağı ürünlerin iadesini yapacağı zaman; Kolisini açmadan getiren kargo şirketine teslim almadan geri iade ettiğini söyler ve Kargo bedelini yapmış olduğu bedelden düşerek alıcının hesabına bakiyesi 10 iş günü içinde iade edilir. Kutusu açılan ürünler ve kullanılmış ürünler iade alınmaz.

F- SİPARİŞ İPTALİ:

Sözleşme konusu ürünün siparişinin iptali 24 saat içinde 0212 220 10 68 no’lu telefona ve arma@armaindustry.com adresine e-mail göndererek yapacaktır. Eğer ürün kargoya teslim edilmiş ise cayma hakkı kuralları geçerli olacaktır.

G- SİPARİŞ YETKİLİ MAHKEMELER:

iş bu sözleşmenin gerçekleşmesinde oluşacak hukuki problemler için, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Tüketici hakem heyetleri Satıcı ve Alıcı’nın yerleşim yerindeki Tüketici mahkemeleri yetkilidir. Siparişin gerçekleşmesi durumunda Alıcı ve Satıcı iş bu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılır. Alıcı 4882 S.K. ile değişik 4077 S.K’un M.9/A, f.2 ve Mes. Söz. Yön. 5. Ve 6. Maddeleri gereğince ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini kabul, taahhüt ve beyan eder.